Souhrn sezony 2012/2013 - 1.část

1. kolo HC Škoda Plzeň : HC Verva Litvínov 

V prvním zápase sezony se utkáváme s tradiční rivalem z Litvínova. Před začátkem roztahujeme památeční choreo pro Jerryho, spolu s datem narození a úmrtí. Celý zápas kvalitně fandíme a hostům z Litvínova nedáváme moc šancí k projevu.

RIP JEerry

 

2.kolo HC Slavia Praha : HC Škoda Plzeň

Nedokázal jsem dostatečně otravovat lidi, přitomné na tomto výjezdu o report, takže spokojíme se suchým konstatováním, že výjezdy na Slávii už moc netáhnou. 250 lidí na tomhle zápase je toho jasným důkazem. Zdá se, že doby kdy tam jela "celá Plzeň" na výlet jsou pryč. Někoho to potěší, někoho ne.  Je však i spousta lidí, kteří do této moderní arény nejezdí záměrně. Ať už je to kvůli cenám, nebo celkovému nehokejovému prostředí.

 

3. kolo HC Škoda Plzeň : HC Eaton Pardubice

V posledním zápase před prvním derby přijíždí Pardubice. Návštěva je obdobná prvnímu utkání, fandění naproti tomu nestojí za nic. Hostů z Pardubic dorazilo nejméně za posledních několik let zhruba 30.

 

4. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

První letošní derby koliduje se zápasem Viktorky v Teplicích a tak se nedaří zcela zaplnit ani jeden bus. Před zápasem popíjíme v hospodě vedle stadionu, což by před pár lety možné nebylo. V sektoru se nakonec schází 120 lidí. Fandění za moc nestojí. V nepřítomnosti Zdeňka se vedení kotle ujímá náhradník, ale na toho většina lidí kašle, takhle se těžko někdy někam posuneme. Na zápas máme připravené jednoduché choreo v podobě modrobílých balonků. Domácí se prezentují lesklými foliem a nápisem "CARLSBAD ULTRAS". Po zápase stojí za zmínku už jen trapné nadávky z obou stran, samozřejmě přes kordon policie. :)

Balonky ve Varech

 

5. kolo HC Škoda PLzeň : HC Bílí Tygři Liberec

Netradiční den i čas zápasu (středa od 18.30) se podepisuje na návštěvě, kdy přišlo pouhých 4400 diváků. Kotel je prořídlý a fandění za noc nestojí. Z Liberce dorazil klasický rodinný výlet v počtu 20 lidí, kteří zřejmě neměli potřebu se niják projevovat. 

6.kolo HC Vítkovice Steel : HC Škoda Plzeň

Opět se mi nepodařilo uhnat nikoho z účastníků výjezdu. Do Vítkovic jelo tradičně málo lidí, tentokrát tento počet zastavil na čísle 20.

7. kolo HC Škoda Plzeň : HC Sparta Praha

Tradiční tahák na diváky v podobě utkání se Spartou se tentokrát nekoná. Zápas je posunut na neděli 14.00, kvůli kolizi s fotbale. Na zápas si našlo cestu jen 5600 diváků. Kotel je však solidně zaplněn i fandění je na slušné úrovni. Hlavně pokud se jedná o nadávky na Spartu, to se zimák otřásá v základech, objevuje se i odpovídačka se západem "ZKURVENÁ - SPARTA". Škoda, že není podobný rachot, když se zkouší nějáký nový chorál. Hostů dorazilo z Prahy 40 a prezentovali se jedním pokřikem - "Sparta". 

 

8.kolo HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

Úterní termín v kombinaci s TV a časem 19.00 má za následek to, že z Plzně vyjíždí pouze jedno auto. Zbytek z 20 lidí v sektoru tvoří fans Plzně, kteří momentálně pracují/studijí poblíž. I přes přítomnost jednoho bubnu na naší straně, se dá těžko mluvit o nějáké prezentaci na úrovni. Domácí předvádí solidní atmosféru, bohužel s typickým nešvarem našich zimáků. Když se vede, tak to jde, pokud se prohráva, je to citelně horší.

 

9.kolo HC Škoda Plzeň : Piráti Chomutov

První zápase ve extralize s Chomutovem přilákal od ochozů 5200 diváků. Hodně lidí je stále ještě s Viktorkou v Madridu, takže se nedalo čekat žádné oslnivé fandění. Kupodivu to však není vůbec špatné a rozhodně to byl jeden z lepších výkonů této sezony. Hostů z Chomutova dorazilo 80, celý zápas se snaží fandit, ale k našemu kotli moc slyšet nejsou.

 

10. kolo HC Mountfield : HC Škoda Plzeň

Zápasy s Budějovicema jsou v poslední době hodně vyhrocené. Opět bohužel nastává kolize s fotbalem, Viktorka hraje v Příbrami. Po dlouhých letech tak není do ČB pořádán autobus a všichni se musí dopravit auty. Schází se 40 lidí z Plzně, pokud se nepočítají neaktivně sedící jedinci kolem. Domácí se oproti minulým letům posunuli nahoru a zpestřili skladbu svých chorálů a pokřiků. Tím se ovšem zmenšil jejich počet, protože další skupina zůstala na starém místě. I přes náš malých počet se po zápase nic neděje a tentokrát ani nikdo nemá potřebu vypouštět pneumatiky, jak zde bývá dobrý zvykem.

 

11. kolo HC Škoda Plzeň : Rytíři Kladno

Tento zápas nám dokázal, že i čtvrteční televizní utkání s jindy nepříliš atraktivní soupeřem, může být vyprodáno týden dopředu, pokud přijede Jágr. V reakci na nastalou situaci je připraven 20 metrový nápis "Jen na Jágra vyprodáno? Legendu máme každý zápas!". K tomu je připravená velká vlajka s Martinem + 500 prskavek. Bohužel přítomnosti řady lidí, kteří nepřišli na škodovku, ale na Jágra se projevuje, že vše nedaří dle představ. Nápis se povedl roztáhnout správně, ale načasování zbylých dvou aktivit bylo žalostné. Z nakradených prskavek si alespoň někdo udělal pěkné Vánoce.

 Jágr

 

12.kolo HC PGS Zlín : HC Škoda Plzeň (1:4)

Do Zlína se vydává vlakem 6 lidí, kteří po doplnění o automobilové tvoří 22 členný sektor. Dlouhá cesta se projevuje na stavu i projevu některý jedinců. Za zmínku stojí jen setkání s domácími po 4 kusech na každé straně, které končí nerozhodně.

Zlín

 

13. kolo HC Škoda Plzeň : HC Oceláři Třinec

Kam se vytratilo tohle kolo je drobet záhadou. :D

14. kolo HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

Do oblíbené výjezdové destinace se pořádá jako tradičně autobus. V sektoru se schází 100 lidí. Fandění je od začátku na dobré úrovni. Domácí ke slovu vůbec nepouštíme. Ti nám to dost ulehčují tím, že část zápasu mlčí a dokonce ani nebubnují. Velký pokles domácího kotle oproti minulým rokům. O přestávce padá rekord, když se jednomu člověku podaří sníst za přestávku 3 místní klobásy. Díky tomu přicházíme o policejní manévry za odpálené pyro. Ty odnáší dost lidí, kteří nic neprovedli a jako bonus jim velitel zásahu odmítne přivolat lékařskou pomoc. Ke konci zápasu předvádíme menší choreo v podobě modrých a bílých balonků. V této části sezony určitě nejlepší výjezd.

Klobása

Pčr

 

15.kolo HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha (2:3sn)

Zápas o kterém v podstatě není co psát. Slabší návštěva 5000 lidí, doplněná nepříliš povedeným fanděním i výkonem. Hostů dorazilo z blízké Prahy celých 50 kusů, což je jejich nejlepší počet za několik posledních let.

 

16. kolo HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Škoda Plzeň

Bývaly časy, kdy se do Pardubic jezdilo pravidelně autobusem. Tomu už bohužel odzvonilo. V sektoru se po sečtení lidí z vlakových + aumobilových dostáváme k číslu 50. Fandění je spíše nárazové a kdysi pověstná domácí jižní tribuna dokazuje, že doby její slávy jsou dávno pryč. Za zmínku už stojí snad jen demence automobilové osádky. Ta místního "oblíbeného" příslušníka městské jménem Škoda a osobním číslem 120, potěší natažením bílých triček s nápisy ŠKODA 120. :D

 

17.kolo HC Škoda Plzeň : HC Energie Karlovy Vary

Na derby s Varama se konečně připravuje malovaná plachta, její provedení je jednoduché. Jedná se o panáčka, který hází znak KV do koše, to je doplněno o nápis "Odpad patří do koše". Derby přilákalo pouhých 5600. Vzhledem k napjatým vztahům, by se dalo čekat lepší fandění v průběhu zápasu. Hostů přijelo na derby 70, jeden z jejich nejmenších počtů v Plzni vůbec. Na závěr předvádíme opravdu skvělý a fanatický support. Bohužel jen díky tomu, že se našim borcům podaří dát 4 góly během 3 minut. Jinak by to tak slavné nebylo.

Odpad

 

Za první třetinu základní části jsme převedli 1x domácí choreo a 2x nápis. Jednou byl nápis doplněn o 500 z části rozkradených praskavek. Venku se objevily 2x modrobílé balonky a 2x pyrotechnika. Co se týče fandění, pouze se 3 zápasy můžeme být opravdu spokojení, zbytek pak byl průměr, nebo spíše podprůměr. To je bohužel obrázek současného stavu našeho kotle. Na většině stadionů jsou na tom sice mnohem hůře, ale to není žádná omluva. Na 3 výjezdech (Slavia, Vary, Litvínov) se objevil větší počet fans. Mrzí malé počty v Pardubicích a Budějovicích. Naopak 22 lidí na TV zápas ve Zlíně je vcelku solidní. Snad to bude v další části lepší souhrnu lepší a v další sezoně už jen dobré. :)