Souhrn sezony 2012/2013 - 2.část

20.kolo HC Sparta Praha : HC Škoda Plzeň (3:2)

I přes nezvyklý středeční termín vyráží do Prahy plný autobus. Celkově se nás v sektoru schází 250 a po celý zápas hlasitě a dobře fandíme. Díky tomu, že v hale hraje své domácí zápasy Lev Praha, bylo vyměneno plexisklo před naším sektorem, takže někteří po letech viděli prvně na Spartě i na led. :) Je super, že se nám podařilo vytvořit v Praze domácí prostředí. Po zápase při přesunu k autobusu nastává trapné pokřikování přes policejní kordon, které si někteří jedinci prostě nikdy neodpustí. Podobná obrázek jako ve Varech. Otázka je, kolik těch lidí by řvalo, kdyby tam ten kordon nebyl. :)

 

 

21.kolo HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno (3:4)

Na zápas s Kometou se připravujeme už v týdnu před zápasem. Smotáváme 500 stříbných a 500 modrých folií do kotle, k tomu 10 metrový nápis "škodovácí", vše doplněno 15 interiérovými fontánami. Bohužel nějáku debilovi vadil na zemi položený nápis a před zápasem se ho nedaří dohledat. Takže se použíjí jenom folie a fontány, které nedaly požadovaný efekt. Přesto byl pohled na kotel plný lesklých folií moc pěkný. Na zápas si našlo cestu 6800 diváků a po celý zápas se dobře fandilo.  V kotli byla doslova hlava na hlavě. Z Komety přijelo 40 fanoušků, kteří se snaží fandit, ale v tento den proti nám neměli šanci.

 

22.kolo Piráti Chomutov: HC Škoda Plzeň (2:3sn)

Do Chomutova se vydává plný autobus. Vzhledem k tomu, že někteří nebyli ještě od předchozího výjezdu na fotbal doma, tak o zábavu není nouze. Přesto se čekala větší účast. Pro většinou aktivních fans to byl první výjezd do Chomutova vůbec. V sektoru se nás schází 100. Ze začátku fandění za moc nestojí, postupně se lepšíme. Domácí se projevují jen nárazově a řada jejich pokřiků je podezřele podobná těm našim. Po celý zápas jsou problémy s ochrankou, která neustále s něčím buzeruje. Ať už s tím, že se nesmí stát v první řadě, že nemůžeme do restaurace pro pivo, nebo si nesmíme vzít pivo z venku dovnitř atd. Vždycky se prostě najde něco, co vadí a co je problém. Emoce i atmosféra houstnu a provokace z řad ochranky tomu také nepřidájí. Následkem toho je část lidí vyvedena, někdo bezdůvodně napaden. To vše za přítomnosti městské policie, které je to zřejmě jedno. A ani po našem upozornění se nic nelepší. V poslední třetině a v prodloužení už skoro nefandíme, hodně lidí je vyvedeno za rozličné, někdy pravdivé, jindy zcela vymyšlené důvody. A zbytek po tom všem nemá náladu. Místní ochranka a policie zanechali skutečně hluboký dojem.

 

 

23. kolo HC Škoda Plzeň : HC Mountfield (3:2sn)

Na zápas s Budějovicemi se těšíme dlouho dopředu. Hlavně díky napjatým vztahům s jejich skupinou B12. Všichni se těší na jejich příjezd. Bohužel se utkání hraje ve středu, navíc v TV. A aby toho nebylo málo, je řada lidí s Viktorkou v Coimbře. I z těchto důvodů je fandění a celý zápas takové nijaké. Skupina B12 z Budějovic nakonec stejně nedorazila, i když se v diskuzích chvástali, na co se máme těšit. Hostů je v sektoru 30 a chvílemi byli dost slyšet. Bylo to jejich nejlepší vystoupení v Plzni za řadu let. Za zmínku ještě stojí jedna potracená šála na straně ČB.

 

24. kolo Rytíři Kladno : HC Škoda Plzeň (4:3)

Kdo by čekal, že po šílenství kolem Jágra v Plzni se do Kladna vypraví davy lidí z Plzně, ten by se hodně mýlil. Ovšem kdyby se hrálo v o2 aréně, šel by náš počet opět do tisíců. V sektoru se schází 102 lidí a všichni jsou roztaháni po sektoru. Na náš počet mělo jistě vliv to, že řada lidí byla stále ještě s Viktorkou v Portugalsku. Na zábradlí před sektor věšíme 10 metrový nápis "NAŠE HVĚZDA #28", aby bylo jasné, že nás Jágrmánie nezasáhla. Fandění z naší strany za moc nestojí. Naproti tomu domácí fandí dobře. Otázkou je, jak tomu bude, až jim odejdou posily z NHL. Po zápase ještě nastavají nějáké dohady s ochrankou, ale to už je taková kladenská klasika.

 

25. kolo HC Škoda Plzeň : PSG Zlín (4:2)

Už podruhé v této sezoně se musíme vypořádat s naprosto debilním časem zápasu. Neděle od 14:00. Přesto si na stadion našlo cestu přes 5600. Což je vcelku s podivem, jelikož vedení tuto změnu ohlásilo celé tři dny dopředu. Zamýšlené choreo jsme  byli nuceni posunout, protože bychom nestihli vše připravit. Fandění vypadá tak, že většina lidí asi má ještě polední klid. Přesto jsme už letos zažili i horší zápasy. Hostů ze Zlína dorazilo 20 a občas se prezentovali svým, v ten den asi jediným pokřikem - "ševci".

 

26. kolo HC Oceláři Třinec : HC Škoda Plzeň (1:2sn)

Na oblíbený výjezd do Třince se vydáváme ve 20 lidech vlakem. Jedou samé známé tváře a o zábavu není nouze. Po cestě máme trochu problém s průvodčí, takže do Třince dojíždíme s mírným zpožděním. Na domácím stadionu, kde je jako vždy pořádná zima, jsou někteří naši jedince neustále do půl těla. Snažíme se fandit, ale proti domácí přesile moc šancí nemáme. Přesto to nevzdáváme a vytrvale fandíme po celý zápas. Během zápasu je několik spíše verbálních konfliktů s domácími, ostatně jako každý zápas v Třinci.

 

27. kolo HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov (3:2)

Domácí zápas s Litvínovem přilákal od ochozů stadionu něco přes 5100 diváků. Kotel byl od začátku hodně prořídlý, ale postupně se zaplňoval. Jak se zaplňovat a přicházeli noví lidé, tak se fandění lepšilo. Od špatného až po skvělé. Hostů dorazilo 40 a celý zápas mlčeli. Otázkou je proč sem vůbec vážili cestu, když se nepokusili o žádné fandění.

 

28.kolo HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň (3:2sn)

Výjezdy na Slávii už netáhnou jako kdysi a ve spojitosti s úterním termínem se nedaří ani vypravit autobus. Všichni se musejí dopravit po vlastní ose. Přímo v sektoru se schází 70 plzeňských fans. Zbytek je roztroušen po celé hale. Fandění ze začátku nestojí za nic, ale s přítomnosti bubnu se dost zvedá. Domácí kotel na tom také není dobře, takže se chvílemi daří vytvořit téměř domácí prostředí.

 

29. kolo HC Škoda Plzeň : HC Eaton Pardubice (1:3)

Páteční TV zápas nalákal na stadion necelých 5000 fanoušků. Kotel byl však zaplněn nejvíce v této sezoně, když nepočítáme zápas s  Jágrmánii.  Fandění je celý zápas na skvělé úrovni. Těžko říct, proč to někdy jde takle dobře a jindy to nestojí za nic. To vše navzdory špatnému výkonu a následné prohře. Z Pardubic dojel 40 členný hlouček, který se moc neprojevoval. Kde jsou ty doby, kdy jediné Pardubice k nám dokázaly přijet ve slušném počtu a ještě trvale podporovaly svůj tým.

 

30. kolo HC Energie Karlovy - Vary HC Škoda Plzeň (1:2)

Na derby ve Varech, které se hraje nezvykle už v 15.30, vyráží z Plzně narvaný bus. Kvůli sněhové kalamitě se cesta vleče, ale díky skvělé sestavě není o zábavu nouze. Ve Varech je zima jako "v Rusku", takže všichni míří hned na stadion. Kde se k radosti řady jedinců podává rum. To má za následek zajímavé výkony některých borců. Domáci si připravili choreo k 80 rokům založení klubu. Zelené folie dávaji sice pěkný efekt, za to provedení malůvky je jak z mateřské školky. Ve 120 lidech v sektoru fandíme určitě lépe než domácí a díky pozitivnímu vývoji zápasu jsme ke konci jako doma. Teprve podruhé v historii nové haly si odvážíme všechny 3 body. Před zápasem se koná "koulovačka" po 15 lidech na každé straně, ve které naši  fotbaloví porážejí Vary + Cheb.

 

31. kolo HC Škoda PLzeň : HC Bílí Tygři Liberec (6:5sn)

K poslednímu zápas před Vánoci přijíždí Liberec. Je naplanované představení nové kostky a k tomu světelná show. 5200 lidí na zimáku musí uznat, že nová kostka je velká změna oproti té staré. Na které toho leckdy moc vidět nebylo. Na začátku zápas má celý kotel v rukou prskavky, což dává skvělý efekt. Liberečtí dorazili v počtu 7 lidí, za to se 2 bubny. Do bubnů nepřetžitě řežou po celý zápas a ani se nepokouší se k tomu hlasově projevovat. Fandění je stejně jako hokej na houpačce, chvílemi dobré a chvílemi nestojí za nic. Hlavně po vyrovnání hostů chvíli před koncem už se v prodloužení skoro nefandí.

 

32. kolo HC Vítkovice Steel : HC Škoda PLzeň (3:4p)

Kvůli žampion cupu, který probíhal ve stejné den, je náš počet na tomto tradičně slabém výjezdě ještě žalostnější - 7 fanoušků.

 

33. kolo HC Škoda Plzeň : HC Sparta Praha (2:1)

Los nám na domácí zápas na Boží hod přisoudil Spartu. Kombinace dobrého termínu a soupeře znamená návštěvu přes 7100 diváků. I hostů ze Sparty přijelo až nezvykle hodně. Asi jako za minulé dvě sezony dohromady. :) Přesto proti narvanému kotli nemají šanci. Od začátku se skvěle fandí. Během zápasu vyvoláváme Slavíčka, který kdysi mezi nás chodil a dnes je bohužel upoután na invalidní vozík. O 2. pauze dochází ke konfilktu u bufetu, kam si to nakráčeli 3 chytří Spartani v dresech a ještě si neodpustili pár chytrých poznámek.

 

34.kolo HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno (3:1)

Druhý "vánoční" zápas s Kometou přilákal na stadion 6300 diváků. Čekalo se, že díky dobrému termínu dorazí hodně lidí z Brna, ale přijelo jich 50. A až na začátek zápasu nefandí, nutno dodat že vzhledem k průběhu utkání se ani není čemu divit. Náš kotel je naproti tomu opět solidně naplněn a fandíme ještě lépe než v předchozím utkání se Spartou. Jen tak dále!

 

Druhá třetina základní části byla co se týče fanouškovského dění o hodně lepší než ta první. Sice pouze 2x bylo připravené choreo, ale v obou případech se nakonec solidně povedlo. Hlavně to první s Kometou vypadalo velmi pěkně i přes krádež připraveného nápisu. Stejně jako prskavky při zápase s Libercem, které daly pěkný efekt. Co se týče fandění na domácích zápasech, tak až na jednu vyjímku jsme obstáli dobře a naše forma v posledních dvou zápasech gradovalo. Vcelku početné i kvalitní byly naše výjezdy až na tradiční výpadek ve Vítkovích.