Souhrn sezony 2012/2013 - 3.část

35.kolo HC Škoda Plzeň : Piráti Chomutov (6:2)

Poslední zápas před koncem roku 2012 přilákal do ochozů 6305 diváku. Na za začátku zápasu se moc dobře nefandí, asi jsou všichni unavení z předešlých svátků. Díky napínavému dění na ledě se však fandění postupně zlepšuje a v posledním dějství se k novým chorálům přidávám většina kotle a zní to skvěle. Stále je zde ovšem problém, že lidi buď křičí, nebo zvedají ruce. Dělat oboje najednou je asi problém. Hostů z Chomutova dorazilo 60 a předvedli se lépe než Kometa v minulém kolem. Na konci následuje mexická vlna, která obíhá celým stadionem. Na čele ligy už tak máme 10 bodový náskok.

 

36. kolo HC Mountfield : HC Škoda Plzeň (2:4)

Výjezd do Budějovic vychází na neděli, ale bohužel se jedná o TV utkání. Autobusem vyjíždí 39 lidí a každý tak něják čeká atak od domácích, kteří si na internetu opět nebrali servítky. Cestou ke stadionu je klid, domácí tratí za svoji drzost dvě šály. V sektoru se schází 80 lidí. Rychle proháráváme a to má vliv na naše špatně fandění. Kluci se pak na ledě neskutečné zvedají a otáčíme zápas v náš prospěch. To nám hraje do karet a celý sektor skvěle fandí. Domácí jsou nervózní a začínají od nich zaznívat nadávky na Plzeň. Postupem času dochází i k výměně kelímků mezi sektory. Od nás letí i jedna sedačka. Po zápase se opět čeká atak domácích, kteří byli přes pořadatele na konci zápasu hodně aktivní. Venku je však podezřelý klid. Domácí 15ti členná úderka se staví na skvělé místo, na roh k hospodě, kde stojí policejní auto. Když jsou si jistí, že o nich policie ví, rozjíždí pokřik "zkurvená Plzeň". Kvůli policii je však nelze po zásluze odměnit. Dokonce se od nich ozývají pokřiky "Slavie Praha", asi někdo zabloudil. Po zápase se na internetu dočítáme, že nejsou chuligánská skupina, tak co kdo jako čekal? Ta 15 členná domácí úderka, to byl asi jen špatný sen. :) Prostě jsme se zase v ČB přesvědčili, že jediné na co se zmůžou, je internetová válka, nebo vypuštění kol u aut pod rouškou tmy.

37. kolo HC Škoda Plzeň : Rytíři Kladno (4:1)

Další domácí zápas s Kladnem a znova vyprodaný stadion. Lidi chtějí vidět hvězdy NHL na vlastní oči, Plzeň je pro ně vedlejší. K naší velké radost vša přichází konec stávky v NHL a tak náplavy nevidí ani jednu hvězdu z NHL, ale normální Kladno. Dostat se do kotle je umění, všude je spousta lidí, které zajímá jen Jágr. Z toho důvod stojí i fandění za nic. Jediný okamžik, když to za něco stálo je rozmezí 5 minut, ve kterém jsme dali všechny 4 branky. Z Kladna přijelo hodně hostů, otázkou je kolik jich bude Kladno zase zajímat, až nebudou mít hráče z NHL. Na konci vytahují plachtu s pěstí, rukou, kdo ví? Ale smysl toho všeho nám uniká.

 

38.kolo HC PGS Zlín : HC Škoda Plzeň (4:1)

Výjezd do Zlína vychází na úterý, navíc se jedná o TV utkání. Horší už to být nemohlo. Dva stateční se vydávají do Zlína sami vlakem. Ve Zlíně se schází v sektoru 8 lidí, z toho fandí pouze tito dva. Jelikož jim to není lhostejné, nasledují hádky a tlačenice s nefandícími. Jediní dva aktivní zástupci Plzně jsou tak vyvedeni ven. Aby toho nebylo málo cestou zpátky je někdo ve spaní okrade v kupé o všechny peníze. Respekt pro vás dva chlapci. Zdravíme do ML. :)

 

39. kolo HC Škoda Plzeň : HC Oceláři Třinec (2:3pp)

Utkání s Třincem je kvůli televizi přeloženo na čtvrtek. Na stadionu se tak schází jen 4700 lidí. Přesto je fandění o několik stupňů lepší, než minulý domácí zápas, kdy byl stadion plný Jágrofilů. Během zápasu podporujeme Míšu Dvořáka, protože se stadionem šíří informace, že bude odejit. Z Třince v tento pro výjezd "jak stvořený" den nikdo nedorazil.

 

40. kolo HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň (2:1sn)

Do Litvínova se tradičně vydáváme plným autobusem. Nálada je skvělá a zkoušíme nové chorály. Škoda že ani v autobuse se do toho všichni nedokáží zapojit, jak to pak máme chtít po lidech na stadioně? V sektoru se schází 120 plzeňských a od začátku skvěle fandíme a vytváříme téměř domácí prostředí. Domácí v sektoru proti nám většinu zápasu mlčí a ani se nepokoušejí fandit? O přestávce probíhá tradiční "otrava uzeninami".  Co se týče fandění i našeho počtu zase jeden z nejlepších výkonů v sezoně. O výkonu na ledě je tentokráte lepší nemluvit.

41.kolo HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha (2:4)

Domácí zápas se Slávii vychází na pátek a hraje se až od 18.15. Ideální šance na poctivou přípravu v hokejce. Tam nám ale kazí náladu zpráva o úmrtí naší oblíbené servírky. R.I.P. Maruško! Díky akci "ženy zadarmo" se i přes přítomnosti televizních kamer schází téměř 7000 diváků. Od začátku zápasu skvěle fandíme, 20 sešívaných v sektoru hostů se ani moc nepokouší naše snažení překazit. Byl to zatím náš určitě nejlepší domácí zápas, co se fandění týče. Otázka je co to způsobilo? Možná přítomnost více žen na stadionu? :) Každopádně jen tak dál. Díky vztahům na trase Plzeň-Slavia hosté po zápase velmi rychle a velmi záhadně mizí.

 

42. kolo HC ČSOB Pojišťovna Pardubice : HC Škoda Plzeň (4:3)

Na výjezd do Pardubic se vydávám 14ti členná skupina vlakem. Doby autobusů do Pardubic jsou asi opravdu definitivně pryč. V Pardubicích se v sektoru schází 43 a vcelku obstojně se fandí. Domácí stadion i kotel je jako vždy solidně zaplněn. Ovšem domácí místo fandění spíše bubnují.

 

43.kolo HC Škoda Plzeň : HC Energie Karlovy Vary (2:3)

Páteční západočeské derby nalákalo na zimák 5800 diváků. Fandění od začátku za moc nestojí. Že už by ani derby v tomto ohledu netáhlo? Hostů z Varů dojelo málo a jejich jediný pokřik je "Energie". Na ledě pokračuje další katastrofální výkon a ten se přenáší i do hlediště. Alespoň si nemáme co vyčítat. :) Hosté po dlouhých 4 letech vyhrávají v Plzni a po zápase dávají pěkný dlouhý chorál. Proč si ho nechali až na dobu po utkání moc jasné není. Celkově nejnudnější derby za posledních několik let.

44.kolo HC Bílí Tygři Liberec : HC Škoda Plzeň (6:3)

Nevíme nic! :)

 

45. kolo HC Škoda Plzeň : HC Vítkovice Steel (3:0)

I přes špatné výkonu si na páteční zápas našlo cestu 5500 diváků. Vcelku solidně zaplněný kotel vede dobrým fanděním kluky za výhrou, kterou už jsme potřebovali jako sůl. Kvůli kolizi s maturitním plesem jedné fanatičky je v kotli k vidění několik lidí v obleku. U některých jedinců je to docela zvláštní pohled. :)

 

46.kolo HC Sparta Praha(Lev Praha "B") : HC Škoda Plzeň (2:4)

Na nedělní zápas na Spartě vyjíždíme busem v počtu 30 lidí. Všichni už šetří na play off, nebo co? Naštěstí díky automobilovým se v sektoru schází 200 lidí, skvělý počet! Od začátku zápasu dobře fandíme, čemuž napomáhá napínavé dění na ledě, které je navíc přiznivé pro naše barvy. Z domácí kotle se občas ozve "Sparta", ale to je tak vše. Nadále v hledišti jasně dominujeme. O přestávce se na WC u sektoru objevuje velký počet ručně dělaných samolepek s nápisy ULTRAS a PILSENFANS, vše v modrobílém povedení. Autor není známý, ale určitě palec nahoru! Cesta zpátky je ještě okořeněna záchvatem šílenství pana vedoucího, který chce na Letné hledat Křetínskýho. :D

 

47.kolo HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň (3:2sn)

Na středečním zápase v Brně se v sektoru schází 15 lidí z Plzně. O nějákém fandění proti domácí přesile nemůže být ani řeč.

 

48.kolo Piráti Chomutov: HC Škoda Plzeň (4:3)

Účast na pátečním výjezdě do Chomutova se rozhodně velká nečekal. Utkání Viktorky v Neapoli den předtím stálo hodně sil nejen ty, kteří vyrazili do Itálie. Nakonec vyjíždíme autem směr Chomutov. V sektoru se schází 80 lidí, nutno dodat, že až na osádku dalšího auto to byli lidi, které nikdo nikde neviděl. Je to drobet záhada, co za lidi to vlastně bylo. Díky tomu se o nějákám fandění moc mluvit nedá, ale ani domácí na tom nejsou o moc lépe. Domácí ochranka a městská policie opět prokázala své "kvality". Tentokrát při konfliktu se místní botičkáří dokonce otočil zády a odešli. Pomáhat a chránit!

 

49. kolo HC Škoda Plzeň : HC Mountfield (1:2sn)

Tento zápase ČB na svých fórech avizovali jakpo výjezd, kdy dojedou ve velkém počtu. Realita však byla jiná. Fandění je dobré, ale o co je lepší fandění, o to je horší výkon na ledě. Po zápase hosté v přesile zbili Bězděka, což jak většina lidí ví, není uplně "normální" člověk. Těžko říct, co je vedlo k takovému "hrdinnému" činu. Na druhé straně byl před zápasem potkán také jejich "maskot" - Apač, kterého si nikdo nevšímá. Ovšem pozápasová "akce" hostů mohla těžko zůstat bez reakce. Tento zápas se prvně prodávaly samolepky, které se prodaly všechny, které byly na ten den připravené, jen tak dál. Náš výkon na ledě však stojí před nadcházejícím play off za hluboké zamyšlení.

 

50. kolo Rytíři Kladno : HC Škoda Plzeň (2:1sn)

Na výjezd do Kladna byl vypraven tradičně bus a jak už to bývá o zábavu nebyla cestou nouze. Tentokráte se to hodně vymykalo. Celkově se v sektoru schází 70 lidí z Plzně a support není špatný, ale mohlo by to být lepší. Domácí na tom také niják slavně nejsou. Nektěří zlobiči si chtí domluvit nějákou tu zábavu s domácími, ale ti k tomu moc nemají. Alespoň tak polepujeme co se dá našimi nálepkami.

 

Poslední dva zápasy nejsou, autor většiny článků se někde flákal a zbytek pak nedokázal unhnat k napsání postřehů k utkání. :D

 

V poslední části sezony jsme absolvovali několik skvělých domácích zápasůmrzí však absence jakéhokoliv chorea. Stejně tak se povedly i výjezdy například na Spartu nebo do Litvínova. Konečně jsme také vydali první sadu nálepek. Moc slabých zápasů nebylo, i když konec základní části byl hodně ovlivněn výkony našich borců na ledě. Přijít takovýmhle stylem o první místo v tabulce, to se moc nevidí.