České Budějovice - Keramika Plzeň

29.12.2002Plzeň logo
 České Budějovice - Keramika Plzeň
3:2


 
Po dlouhej době odjíždíme z Plzně plným autobusem. V Kasejovicích máme mezipřistání, dáváme jedno pivo v hospodě a nabíráme další lidi. Cesta probíhá v klidu, přičemž řidič odmítá stavět na benzínkách!? Na parkovišti v Budějicích potkáváme autobusovej zájezd Němců, kteří jsou z nás v šoku. Očekává nás tu i policie, které se až do konce nezbavíme.

Nákup lístků provázejí velké zmatky a drahota, což se nakonec ukazuje jako zbytečné, jelikož nás pořadatelé uvádí do sektoru a lístky po nás nikdo nechce. Na stadionu se nás schází 130. Po chvíli začíná mač a máme impozantní nástup, protože se už ve 2. minutě ujímáme Matějem vedení 0:1! Zhruba v 5. minutě se blízko našeho sektoru schází 15-ti členná skupina BGB. Probíhají vzájemné provokace, které pokračují po celý zápas a vrcholí vzájemnou výměnou předmětů. 1. třetina končí nerozhodným stavem 1:1.

O přestávce se jdeme otrávit budvarem. Hned po začátku 2. třetiny si rozdáváme zásobu modrých a bílých balonků, kterými oslňujeme domácí, kteří přestávají fandit a v němém úžasu pozorují naši show. Zhruba v polovině utkání jdeme opět do vedení - 1:2, načež sbíhám schody a sápu se na plexisklo dát průchod své radosti. Posléze jsem upozorněn obtloustlým pořadatelem, že jestli to zopakuju, budu vyvedenej. Do kabin odcházíme s golem k dobru. Během 2. přestávky jsou napadeni 2 z našich mladších, přičemž jeden přichází o šálu a vyhledává lékařské ošetření.

Po začátku 3. třetiny se napětí obou táborů stpuňuje a hrozí vzájemná konfrontace, což ale řeší policie a zatlačuje skupinku BGB o dalších pár metrů od nás směrem k domácímu kotli.
Mezitím domácí srovnávají stav a bohužel ještě navíc přidávají při našem dvojnásobnym oslabení po zcela zbytečném vyloučení Vlčka rozhodující gól na 3:2. Do konce zápasu máme ještě nějaké šance, zvlášt tutovku Matěje, ale výsledek se už bohužel nemění a zápas končí naší prohrou.

V závěru 3. třetiny a po utkání vygradovala vzájemná nevraživost obou stran a vzduchem létají kelímky, plechovky, zapalovače a bůhví, co ještě. Policie se kupodivu ani moc nesnaží zasahovat a nikoho nenapadá ani nezatýká. Ze stadionu jsme doprovázeni policií až na parkoviště, přičemž po cestě odpalujeme dýmovnici, ale to už nám na záda dejchaj desítky domácích. K vzájemnému vyřizování účtů nedochází, policie drží své pozice a má vše pod kontrolou.

Nastupujem do autobusu a vydáváme se směr Plzeň. V autobusu většina osazenstva zmožena démonem alkoholu usíná, pouze v naší šestičlenné skupince probíhá bitka zbylými balonky. Po příjezdu se unaveně rozcházíme k domovům a na závěr chci pouze říci: KERAMIKA FOREVER, KERAMIKA NUMBER ONE!

Marty "Kalíšek"