Liberec - Keramika Plzeň

                     29.11.2002Plzeň logo
Liberec logoLiberec - Keramika Plzeň
6:3


 

Na tento výjezd jsem plnej očekávání, jelikož Tygři jsou nováčkem v lize a tamější prostředí nikdo z nás nezná. Myslel jsem si, že se nás sejde plnej autobus, bohužel realita byla už po několikáté zcela jiná. Scházíme se u stadionu v chabém počtu 26 lidí, z toho je velký zástup od "stolu magorů". Proto se 3 z toho zbytku normálních otáčí a tvrdí, že s těmito "dementy" nikam nepojedou. Po velkých dohadech a přesvědčování se nakonec i oni umoudří a vyjíždíme směr Liberec.

Cesta je tradičně v duchu alkoholu a pod Ještěd přijíždíme půl hodiny před zápasem. Ihned obsazujeme místní útulnou hospodu přímo na stadionu. Domácí jsou zaskočeni naším příjezdem, zabíráme totiž prakticky polovinu hospody. Ceny v této hospodě jsou velmi lidové - jedno stvoření od nás zakupuje 3 grilované klobásy s chlebem, hořčicí a křenem za 160 Kč!!!

Po menším občerstvení se odebíráme do sektoru hostí a za chvíli začíná mač. Zhruba v 10. minutě jsem velice potěšen, protože nás posilují ti, co přijeli autama a po shlédnutí našeho sektoru odhaduji náš počet okolo 60, což je docela slušný. Fandíme velice dobře, po většinu času se nám daří přeřvávat domácí kotel. Bohužel, hokejistům to moc nepomáhá a po 1. třetině odcházejí do kabin za stavu 2:0. Druhá třetina se nese ve stejném duchu neustálého povzbuzování a konečně se skore vyrovnává. Jenže viditelně se uspokojujeme a hned za minutu dostáváme na 3:2. A to ještě navíc dostáváme do kabin další kousek na 4:2. Během obou přestávek se objevují 2 fotbaloví chuligáni z Jablonce a 2 z Liberce. Jablonecká dvojice s námi jako první navazuje kontakt a poté nás fotí.

Po začátku 3. třetiny dáváme Ujčíkem kontaktní gol a stále ještě věříme v obrat v utkání, ale brzo nás vyvedou z omylu domácí. Odpovídají při přesilovce na 5:3 a pečetí navíc laciným gólem na konečných 6:3. V závěrečné desetiminutovce se oba kotle zdraví (Zdravíme Plzeň/Liberec...). Utkání končí naší prohrou, jelikož, jak už často bývá zvykem, na ledě soupeře máme zřetelně slabší obranu.

Po utkání domácí kotel prochází naším sektorem a probíhá vzájemné podávání rukou. Na závěr bych chtěl říci, že po předchozích prohlášeních na internetu jsem byl překvapen přátelskou atmosférou. Doufám, že na 52. kolo se vrátíme jako jistý účastník play off a tento zápas bude příjemnou oddychovkou.

Marty "Kalíšek