Slavia Praha - Keramika Plzeň

Slavia logo3.1.2003Plzeň logo
 Slavia Praha - Keramika Plzeň
5:0

 

Do Prahy vyrážíme busem v počtu 40 kousků. Po příjezdu do Edenu zakupujem lístky a jdeme na stadion. Stadion v Edenu se po měnší rekonstrukci změnil, ale nijak moc. Pivo zde točí jenom nealko a tak čas do zápasu trávíme v sekotru hostí. Zde se nás mohlo sejít tak 300 Plzeňáků, ale těch, co jsme fandili, nás bylo necelých 100. Proč ti ostatní do Prahy tedy jedou, když celej zápas neotevřou hubu, nechápu. Příště raději zůstaňte doma! Stejně jste k hovnu a zabíráte akorát místo! Hokejisté Plzně předvedli špatný výkon a zápas prohráli zaslouženě. Chtělo by to větší důraz před bránou a dávat víc golů. Bez vstřeleného gólu se těžko vyhrává.

O první přestávce se jdu projít nad slávistický kotel, jestli tu nejsou nějací sešívaní hools. Nikoho jsem neviděl a alko pivo jsem po cestě taky nepotkal. O druhé přestávce vyrážím s Pepou z Nekvasov do nějaké putyky na jedno. Před stadionem ale potkáváme čtyři Bohemáky, prej se na nás přišli podívat. Čekám, že mi napadnou, ale po chvíli vše končí debatou. Překvapivě venku točí alkoholické pivo a tak zůstáváme celou 3. třetinu.
Po zápase se část autobusové skupiny shlukuje před stadionem. Společně jdeme k autobusu a čekáme atak od Slávistů. Po chvíli je vidíme na křižovatce před bazénem a část z našich se rozbíhá. Slávisté tím jsou zaskočeni a většina z nich se dává na ústup. Bitku po chvíli kazí policie, která nás žene k autobusu. Někdo z našich hodil mezi benga dýmovnici. Ti nám ji vracejí, ale my ji opět kopem mezi ně. V tom jeden z bengů hodil dým pod náš autobus a celej nám ho vyčoudil.

Potom měl s bengy menší konflikt ožralej Burák a ti mu nakazujou, aby nastoupil. K autobusu s námi přišli i Bohemáci, jeden z nich má konflik s Burákem. Policie opět zasahuje a chce aktéry potyčky zatknout. Klokanům před policií nabízíme azyl v autobuse s tím, že je na křižovatce vyhodíme. Jenže řidič upozorňuje, že nezastaví dřív než v Plzni, a Burák opět napadá jednoho Bohemáka. Zase se do všeho sere policie, ale nikoho nezatýká. Část z našich se chce z autobusu dostat ven a jít proti bengům, ale ti, co sedí vepředu nám v tom brání a řidič zavírá dveře. Tak se aspoň spokojujeme s pokřiky A.C.A.B. a odjíždíme směr Plzeň. V Plzni pak celej výjezd zakončíme ve Sport baru.

Zdeněk