Znojmo - Keramika Plzeň

Znojmo logo19.1.2003Plzeň logo
Znojmo - Keramika Plzeň
2:2

 

 

 

Jelikož to vypadá, že se začíná Keramice dařit, a je i patrná snaha o play off, tak jsme v neděli 19.1.2003 vyrazili na důležitý zápas do Znojma. Cesta osobním automobilem v pěti lidech probíhala v poklidu, jen jednou jsme museli na benzinové pumpě hasit oheň v motorovém prostoru. A já si myslel, že Peugeot 405 je spolehlivé auto.
Po procházce městem, a ochutnávce místního piva Hostan v příjemném baru nedaleko zimního stadionu jsme dorazili na stadion, kde nás příjemně překvapila kromě "fungující" informační kostky, ohromná barevná obrazovka umístěná na stěně za jednou z branek. To hned vypadá představování hráčů jinak, když se u jména objeví veliká kvalitní fotografie, a co potom opakování důležitých okamžiků během zápasu. Opravdu záviděníhodná věc.

Pak ovšem přišlo i velké zklamání, když se na stadionu v sektoru hostů kromě nás 5 ukázali už jen 2 starší chlapi z Plzně. To považuji za velkou ostudu, protože když se bojuje o play off, tak se musíme snažit tým povzbudit i na zápasech venku, a ne že se nás ve Znojmě ukáže 7! Ale i tak jsme se snažili fandit, i když jsme to prakticky táhli jen ve třech. Hlasivky jsme si ničili jen já, Jéňa a Jogurt, zbytek pouze občas zatleskal.
První třetina byla katastrofální, z naší strany jen tři střely na bránu, a k největšímu ohrožení Altrichtra došlo překvapivě v našem oslabení. Ve 2. třetině se nám podařilo snížit na 1:2, poté byla třetina přerušena kvůli opravám plexiskla, a dohrávala se až po přestávce, tak jsme přestávku stejně jako tu první strávili v nedalekém baru. Ve 3. třetině jsme si vypracovali několik slibných šancí, a v 15. minutě se nám k naší velké radosti podařilo vyrovnat.

Potom ovšem na náš pokřik "ještě jeden, ještě jeden" reagovalo několik místních tupých opilců, tak že nás napadli. Hlavně dva vypatlanci byli hustí a agresivní, my jsme se naopak snažili zachovat chladnou hlavu, takž kromě strkanice, strhávání šál a škrcení jsme to ustáli, a to i díky pohotovému zásahu domácí Security, která se překvapivě postavila na naší stranu proti domácím. Nebývá zvykem, aby se na hostujících stadionech místní bezpečnostní agentura postavila proti domácím, a snažila se bránit hostující fanoušky. Musím zdůraznit, že útočníci nepatřili mezi fanoušky z kotle, ani chuligány, alo šlo o několik vypatlaných tupců.

Domácí kotel po celý zápas hlasitě, ale korektně fandil, obzvláště sehraní bubeníci byli skvělí, a z jejich strany nepadla v průběhu zápasu jediná urážka proti nám. Ač jsme v prodloužení měli tutovou šanci, kdy dva naši útočníci jeli na osamoceného Altrichtra, i tak jsme byli s bodem spokojeni. Velmi příjemně překvapili téměř všichni plzenští hokejisté, kteří nám pěti přijeli po zápase poděkovat. Děkujeme.

Výjezd to nebyl špatný, jen mě mrzí slabá účast plzeňských fanoušků.

Hurvajs