1. předkolo HC Škoda Plzeň : BK Mladá Boleslav (4:5)

Datum: 
4.3.2015
Čas: 
18:20
Den: 
středa
Diváci: 
3785
Hostů: 
35
Cena vstupenky: 
130 Kč
Výsledek: 
4:5

Před prvním zápasem play off si dáváme sraz v hokejce. Chceme udělat kartoniádu na domácí zápas. Rozhodujeme se, že ji uděláme až druhý zápas, abychom v prvním zápase dle návštěvy zjistili, zda to má vůbec cenu. Příprava choreo na další den jde rychle a tak zbytek času do utkání popíjíme a dobře se bavíme. Bohužel vyjma našich stolů je v hokejce poloprázdno. Rozdáváme si mezi sebou lístky s tím, že za každý dáváme do kasičky 50 Kč na choreo. Chvíli před zápasem vyrážíme na zimák. Tady nás čeká velké překvapení v podobě ostudné návštěvy. 3785 diváků na domácí zápas předkola play off? To jsme nečekali ani v tom nejčernějším snu. Jasně, že Boleslav není moc atraktivní, hraje se v týdnu a je to v TV, ale tohle je obrovské zklamání. Lidé by měli chodit na škodovku a ne na soupeře.

Na ledě se projevuje nezkušenost našeho týmu a hosté jdou do vedení, nám se naštěstí podaří velice rychle srovnat stav zápasu na 1:1 Pak udělá Machovský velkou minelu(trochu Salfovinu :)) a hosté se radují podruhé. Do konce třetiny se nám ve dvojnásobné početní výhodě podaří vyrovnat. Po první třetině jsme rozpačití, stav 2:2 si asi nikdy nepředstavoval.

Ještě horší je to v druhétřetině, náš výkon je stejně jako návštěva naprosto žalostný, ale my i přesto dál kvalitně fandíme. Hosté nám odskakují až na hrozivých 2:5.  Až posledních 10 minut před koncem třetí třetiny se zvedáme a dvěma brankami dramatizujeme závěr utkání. Vyrovnávací gól ale vstřelit nedokážeme. Naprosto příšerný začátek play off. Těšit nás může jen to, že jsme přes všechno dobře zafandili. Dostáváme se k nám také zpráva, že sobotní fotbalový šlágr se Slávií je odložený, což by mohlo přilákat na sobotní výjezd ty, kteří chtěli jít na fotbal.

Byl to první zápas se stupínkem pro spíkra a Fíla se Zdeňkem se toho zhostili více než dobře!