Cena vstupenky:
100 Kč
Výsledek:
3:5

Derby ve Varech připadlo na skvělý termín. Neděle od 15.30, co více si přát? Dáváme si sraz už s předstihem ve VIPu, kde ještě zastihneme naše hokejisty v dobré náladě. Na cestu plníme dva autobusy a vyrážíme směr Rusko. Po tradiční zastávce v Úněšově v hospodě, kde nabíráme ostatní, pokračujeme směr Vary. Postupně se krajina mění v zimní pohádku, jak v těchto místech bývá v tomto ročním období zvykem. Po cestě se bavíme megafonem, který pak nemůžeme použít na zápase, protože jsou vybité baterky. Prostě "skvělý" nápad. Že by poučení pro příště? Jelikož nikde nestavíme, dorážíme do Varů hodinu před zápasem. Dlouho čekáme na parkovišti na lístky a někteří si krátí čas hodem sněhových koulí do řeky, případně na pohyblivé cíle z řad domácích. Policie je kupodivu v klidu a až na jednoho hříšníka nic neřeší. Celou dobu u nás stojí jen jedna dodávka, což je velký rozdíl oproti minulým zápasům. U vstupu se nekonají žádné prohlídky, takže přípravené papíry do pokladny, které máme v úmyslu použít místo konfet v pohodě pronášíme. Na stadionu opět jako na jediném stadioně v extralize mají rum. Hodně lidí tak dává před Radegastem přednost cole s rumem. U některých je to zvláštní pohled, vidět je s kelímkem Coca Cola Zero. Společně s automobilovými uplně zaplníme horní část sektoru, kde všichni stojí. Další desítky lidí z Plzně se nacházejí v dolní části, ale i všude po stadionu na místech na sezení. Počet aktivně fandících se může pohybat kolem 250 lidí.

Na úvodní buly vhazujeme "konfety", z nichž někteře skončí až na ledě. To má za následek zdržení začátku utkání. Na onlajnu se pak můžeme dočíst o vhozených toaletních papírech. Od začátku se snažíme fandit, ale domácím hraje do karet dění na ledě, kdy se dostávájí brzy do vedení. To naše fandění dosti poznamená. Během 1. třetiny je v vidění choreo domácích. Zelené a bílé mávačky, s plachtou uprostřed. Mávačky dávají pěkný efekt, ovšem malůvka vypadá spíše jako z hodiny výtvarné výchovy. Do konce třetiny se nám zlepšenou hrou podaří otočit stav utkání na 1:2 a v té chvíli nepouštíme domácí ke slovu. Ke konci třetiny dobije náš oblíbenec Míša Dvořák varského Drtinu a  v sektoru to vře. Po 1. třetině je problém dostat se ven, protože na celou halu jsou otevřeny jen turnikety na jedné straně. Žádné oddělení od domácích, jako tomu bylo například v prvním zápasem v nové hale. Kdy kolem sektoru byly zábrany a venku jsme měli vlastní oplocená plácek, to vše za asistence početné ochranky se nekoná. Přesto k žádným excesům nedochází, nenávist z derby se bohužel(pro někoho bohudík) už skoro vytratila. Volný pohyb na stadioně ve Varech by před pár lety možný nebyl. I počet ochranky v našem sektoru je spíše jen symbolický.

Ve 2. třetině se necháváme zahambit jak ve fandění, tak na ledě. Domácím se podaří otočit vývoj zápasu na jejich stranu. Nutno říct, že mít najednou vyloučené 3 hráče, jako jsme měli my, se jen tak nepovede. Ve 3. třetině se náš výkon i fandění opět lepší. Podaří se nám vyrovnat a následně i otočit vedení na naší stranu. Zpíváme oslavné chorály a domácí ve svém sektoru jenom mlčí. Pojistku přidává trefou do prázdné branky Radek Duda, který svůj gól stylově oslaví na mantinelu. Tomu se říká fanatismus! Snad konečně vylepšíme naší historicky hrozivou bilanci z nové haly ve Varech. V této sezoně už je to druhé vítězství. Hned po zápase se s námi hráči radují a na některých je vidět obrovská radost. Zřejmě to bylo pro některé dnes hodně důležité. Ke konci se odpaluje trochu nesmyslně dýmovnice, která nemá v podstatě jiný efekt, než to, že dusí vlastní lidi v sektoru. Po zápase vyježdějí kluci z kabin k již notně prořídlému prostoru a následuje obvyklá děkovačka. Po zápase se bez jakýchkoliv problémů s domácími přesouváme do busu a razíme směr Plzeň. Většinu cestu zpátky nás baví pan B. s mikrofonem. Do Plzně přijídžíme kolem půl déváté.