3. předkolo BK Mladá Boleslav : HC Škoda Plzeň (4:2)

Datum: 
7.3.2015
Čas: 
17:30
Den: 
sobota
Diváci: 
4200
Hostů: 
200
Cena vstupenky: 
120 Kč
Výsledek: 
4:2

Před výjezdem do Boleslavi si dáváme sraz v Restartu, kde koukáme na atletiku a biatlon. Chvíli před druhou hodinou se přesunujeme k zimáku. Na první výjezd předkola play off vyrážíme plným autobusem, někteří musí chvílemi sedět i po třech. Po dlouhé době jedeme starým autobusem, protože ten, se kterým jsme jezdili poslední dobou, je v opravě. Rychle jsme si zvykli na pohodlí a je to nezvyk, vyrazit takovým starým střepem. Původně panovaly obavy, kolik se nás sejde, ale do karet nám nahrálo odložení sobotního zápasu se Slávií. Cesta rychle ubíhá. Stavíme na Rudné a pak kousek před Boleslaví. Na druhé zastávce využíváme střechy blízké výrobní haly k focení. Na benzíně ještě přelepujeme cizí samolepky. Do Boleslavi dorážíme zhruba 40 minut před zápasem.

Už před začátkem zápasu začínáme hlasitě fandit. Sektor je úplně narvaný a ne všichni vidí na celou ledovou plochu. Do fandění se zapojuje velká část kotle, tak by to mělo být. Domácí mají na začátku kartoniádu připravenou klubem, která však moc nevyzněla. O co lepší je to v hledišti, o to horší je opět výkon na ledě. Domácí jsou jasně lepší a do kabin se jde za stavu 2:0. Na začátek druhé třetiny připravujeme obracecí kartoniádu, kterou jsme doma kvůli malé návštěvě nedělali. Celý kotel zvedá A3 papíry, které jsou z jedné strany modré a z druhé bílé. Na to, že jsme to zkoušeli poprvé, nebylo to špatné. I když někteří jsou asi barvoslepí. Ve druhé třetině přichází alespoň malé herní zlepšení a daří se nám srovnat skóre zápasu. Bohužel se v poslední třetině nedokážeme prosadit a naopak domácí strhávají skóre na svoji stranu. Může nás těšit, že jsme až do konce dobře fandili i přes něpříznivý výsledek a průběh zápasu.

Po zápase odcházíme k autobusu, kolem kterého procházejí domácí, kteří provokují. To se jim stává osudným a několik z nich končí na zemi a přicházejí i o pár šal. Na místě je rychle ochranka a policie, ale vše se řeší kupodivu úplně v pohodě. Odjíždíme směr Plzeň a kolem jedenácté jsme u zimáku.

Galerie: