41. kolo HC Verva Litvínov : HC Škoda Plzeň (4:1)

Datum: 
25.1.2015
Čas: 
17:30
Den: 
neděle
Diváci: 
5638
Hostů: 
120
Cena vstupenky: 
100 Kč
Výsledek: 
4:1

Nedělní výjezd do Litvínova vypadá nadějně už nějaký ten den dopředu. S týdenním předstihem je plným autobus. To je věc v posledních letech téměř nevídaná, pokud vynecháme play off. Z Plzně vyrážíme už ve 13.15, abychom byli na místě včas a stihli jít ještě do Nudle. Mrzí jen slabší účast pravidelných výjezďáků, chybělo hodně známých obličejů. I tak je ale parta a nálada dobrá a vyrážíme směr Litvínov. Jelikož máme k dispozici záchod, nemusíme se zdržovat častým stavěním, i když někteří neustále volají po vajgl pauze. Po minulém incidentu na benzíně v Jesenici, kdy bylo zle kvůli jablkům, stavíme až na benzíně za Jesenicí. Tam jsme shodou okolností před pár lety měli také menší epizodu. Na benzíně toho moc nemají a tak se jdou někteří podívat na trpaslíky k Vietnamcům, ale nedaří se jim usmlouvat cenu na přijatelnou mez, která byla stanovena na 100 Kč. :) Jak se blížíme k Litvínovu horší se počasí a jako vždycky nás vítá pořádná zima.

Chvíli po třetí hodině necháváme autobus na benzíně a přesunujeme se do Nudle. Tady je všechno při starém. Pohodová hospoda, dobré pivko, jukebox. Ostrá ale za to vcelku pěkná obsluha a také přátelské vztahy s domácími, díky čemu je všude klid. Po nákupu lístků za sympatických 100 Kč jdeme na zimák. Náš sektor je uplně narvaný a kolem nás stojí množství domácích. Jako vždy je přítomno i nesmyslné množství policie a pořadatelské služby. Domácí kotel se od posledně docela zlepšil, ale ono se to fandí, když jsou stabilně po letech na druhém místě tabulky. Náš sektor od začátku dobře fandí. Ale stále se nezapojují zdaleka všichni, kteří vážili cestu do Litvínova. Na ledě není bohužel moc co řešit a domácí jsou jasně lepší. Do kabin se jde za stavu 2:0 pro domácí a pro mnohé tak začíná zlatý hřeb celého výjezdy - klobása. Bohužel fronta na ní je hodně dlouhá a tak se na všechny nedostane. Ve druhé třetině je obrázek hry podobný. I přes mizerný výkon našich hráčů se stále snažíme fandit. Domácí na to, jak jasný je průběh zápasu a kolik jich je v kotli nic moc. Ale však i my tohle známe z domova. O další pauze následuje další nápor na místní maxi klobásu a i 5 minut před koncem druhé třetiny už je tam velká fronta. Během třetiny také dochází k provokaci od jednoho z domácích. V sektoru dochází ke strkanici, ale nic vážného. Bohužel to pro pár lidí znamená, že nejsou vpuštění na poslední třetinu.

V posledním třetině se nám sice podaří snížit na 3:1, ale na ledě dnes opravdu není co řešit. Zdá se, že do šestky moc nechceme a bude nám stačit předkolo play off. Když k tomu ještě přičteme trest pro Matěje, který na lavičce neudržel nervy. Je jasné, že derby ve Varech bude hodně těžké. Ke konci zápasu dáváme oslavný chorál, který nám vydrží po celou děkovačku domácích. Po zápase prudí ochranka, která nás nechce pusti spodkem, že prý jsou tam domácí. A to že nás od nich většinu zápasu dělí jen zábradlí a pouštěli tou cestou celý zápas, to je jim jedno. Po zápase jdeme ještě na chvíli do Nudle. Na cestu nás vyprovází místní blázna Beruška a my konečně odjíždíme směr Plzeň. Cesta domů rychle utíká a dobře se bavíme, hlavně díky informacím o nové černé mambě v Pamele. Zděnek je ještě doslova přinucen dát oblíbenou "čůrákovou princeznu", jinak prý bude celý autobus až do Plzně dělat Inkvizitora. :D Do Plzně přijíždíme chvíli před jedenáctou večer. Nekteří nezmaři jdou ještě do města.