Cena vstupenky:
120 Kč
Výsledek:
6:3

Na nedělní výjezd do Boleslavi dáváme dohromady autobus. Ve 14 hodin vyjíždíme od zimáku směr Boleslav. Cesta rychle ubíhá a máme jen jednu zastávku na Rudné u Prahy. V autobusu je plno a sestava ujde, i když pár známých tváří opět chybí. Inkvizitor, který byl v Plzni naprosto střízlivy, se cestou do Prahy opět vystřelil do matrixu, takže o zábavu není nouze. Po rychlé cestě přijíždíme do Boleslavi hodinu před zápasem. Hospoda na zimáku je zavřená a nic jiného poblíž není. Oproti prvnímu utkání mají v Boleslavi dokonce normální lístky, minule to spíše vypadalo jako lístky na plovárnu z 50 let. Čas do začátku utkání trávíme v sektoru. Naše odhady se potvrdily a sektor je doslova narvaný. Schází se nás zhruba 120, moc pěkný počet!

Ještě před zápasem začínáme dobře fandit. Domácí kotel se plní jen velmi pozvolna. Na začátku zápasu nás domácí zdraví, ale vytoužené odpovědi od nás se nedočkají. Stejně jako Slávia v pátek, nás i Boleslav překvapí dobrou hrou a dostává se do vedení. Nám se do konce třetiny podaří otočit vývoj utkání na 1:2, hlavně druhý gól Schleisse stál za to. I po přestávce pokračujeme v dobrém fandění a většinu zápasu jsme lepší než domácí.  Nás výkon na ledě má však k ideálu daleko, přesto se jde do kabin za stavu 3:3. O přestávce dochází u nás v sektoru pivo a a ke stánku pod sektorem budeme prý puštěni jedině, když si sundáme plzeňské symboly.

Výkon ve třetí třetině nestojí za nic a domácí nás do šancí moc nepouštějí. Navyšují skóre až na 6:3, ale my se stále bavíme fanděním a v sektoru si i dvakrát zaskáčeme.  Dokonce zazní i oblíbená "čůráková princezna", z čehož mají někteří domácí asi divoké sny. :) Minutu před koncem rozjíždíme oslavný chorál, který nám vydrží nejen do konce zápasu, ale i přes děkovačku domácích a dokonce i po ní. Zamrzí, že některým našim borcům jsme pomalu ani nestáli za zvednutí hokejky naším směrem. Co týče fandění a našeho počtu, byla to paráda. Škoda jen, že se nepřidali i kluci na ledě, třeba by vítězství naladilo část lidí, aby jeli i příště.

Po zápase jdeme zpátky do autobusu a razíme směr Plzeň. Po cestě plné srandy (hlavně když celý autobus dělá Inkvizitora), dorážíme v půl jedenácté do Plzně.

Na závěr ještě jedna perlička. Místní bezdomovec chtěl po Inkvizitorovi nějáký drobák, odpovědí mu bylo: "já mám akorát hlad".