33. kolo HC Kometa Brno : HC Škoda Plzeň (5:2)

Datum: 
3.1.2016
Čas: 
13:00
Den: 
neděle
Diváci: 
18514
Hostů: 
300
Cena vstupenky: 
1000 Kč
Výsledek: 
5:2

Zápas pod širým nebem v Brně za Lužánkami. Pro některé zápas sezony, pro jiné zase něco, čeho se účastnit nechtějí. Ani mezi námi se neshodneme na jednotném názoru na tento zápas. Někteří si to nechtějí nechat ujít, jiní v tom zase vidí komerční sračku, kam pojede x lidí, které hokej jindy moc nezajímá. Řešíme to tedy tak, jak bylo nasnadě, kdo chce jet, ten pojede, ostatní zůstanou doma ušetří tak peníze na další výjezdy. Cena za lístek 1000 Kč se některým jeví oprávněné přehnaná. Před zápasem se řeší autobus, ale jelikož je pár dní před odjezdem jen 25 zájemců, rozhodujeme se pro vlak a část jede auty. Nakonec v den zápasu jede 45 lidí vlakem, když k tomu připočteme naše auta, tak by se autobus udělal úplně v pohodě. Škoda. Jelikož vezeme choreo, bubny a vlajky, vyrážíme z Plzně brzo v 6.30. Cesta rychle utíká, ale venku je hrozná zima. Jediný problém máme u Jihlavy, kde kvůli sněhu jedeme krokem. Do Brna přijíždíme něco před 11 a jdeme do Tesca na jídlo a hlavně si koupit další ponožky. :) Ve 12 máme být u sektoru, tady nás bez problémů pouští a s námi i všechno choreo a vlajky. Na začátek máme připravenou kartoniádu z plzeňských vlajek, na druhou třetině plachtu se siluetou škodovky a znaku a na poslední modré a bílé balonky.

Za Lužánkami máme vyhrazený vlastní sektor včetně stánku s občerstvením a záchodů, takže si není na co stěžovat. Sektor je pro 400 lidí, i když to ještě před dvěma týdny vypadalo, že nás tam bude pět a půl, nakonec se nás schází 300. Většinu ale tvoří lidé, kteří jinak na výjezdy nejezdí. Celkově si cestu na zápas našlo přes 18 000 diváků, což je nový rekord samostatné extraligy. Domácí mají kotel hned vedle nás, takže se obáváme, zda budeme vůbec slyšet. K našemu překvapení však domácí nepředvádějí nic oslnivého. Zřejmě část z kotle také bojkotovala a přece jenom venku to nezní jako v hale. Před začátkem utkání je samozřejmě x dalších akcí jako váleční veteráni, přelet vrtulníku a hymna. Pak už konečně přichází na řadu hokej. Domácí mají připravenou plachtu na celý sektor a následnou kartoniádu s modrými a bílými dýmy. My máme připravenou kartoniádu z plzeňských vlajek, která se povedla. Pak už začíná hokej, i když se hraje venku, není k vidění žádná plácaná, ale kvalitní hokej. Od začátku se snažíme fandit. I přes jasnou početní převahu domácích a minimálně polovinu lidí v sektoru, které fandění ani choreo vůbec nezajímá, se nám to daří. Na ledě za začátku taháme za delší do konec a jdeme do vedení 0:1. V tu chvílí domácí kotel skoro mlčí. Pak nás dvěma skvělými zákroky podrží Matěj, bohužel pouští další nevýraznou střelu a domácí do konce první třetiny otáčejí skóre. Během první třetině ještě můžeme vidět ochranku, která se posilňuje nápoje z placatky, holt ne pro všechny platí stejná pravidla. :) Většině z nás je pořádná zima a to hlavně od nohou, protože kovové podlážky v dnešních -6°C pekelně studí. To ale některým nebrání v tom, aby celý zápas neměli v ruce kelímkem s ledovým pivem. :)

Na začátku druhé třetiny vytahujeme plachtu 5x5 metrů se siluetou továrny a znaku škodovky, celkově to také nevypadá vůbec zle. Bohužel jsme neměli představu, jak bude vypadat sektor a tak jsme se nechtěli pouštět do ničeho většího. Na ledě je k vidění spoustu vyloučení, většinou však hraje přesilovka domácí Kometa. Po druhé třetině je skóre 3:2 pro domácí. Nutno přiznat, že když dá Kometa gól, tak točí šálama nad hlavou celý stadion, to se u nás neděje ani v kotli. Ale celkově jsme od domácích čekali o hodně více. V poslední třetině na začátku vytahujeme modré a bílé balónky. Už jsme všichni zmrzlí a unavení, ale přesto celou dobu poctivě fandíme. Škoda, že většina sektoru přijela jen čumendu, mohlo to být o dost lepší. Ke konci zápasu i přes jasný výsledek jedeme oslavný chorál. Kometa nakonec vyhrává 5:2, ale asi málokdo čekal, že v takovémhle zápase vyhrajeme. První ze série venkovních zápasů tedy začínáme porážkou. Po krátké pozdravení se s hráči se vydáváme na cestu do Plzně. Naše auto doráží do Plzně před devátou večer. Celkově s výjezdem můžeme být určitě spokojeni, ostudu jsme v Brně neudělali.

Galerie: