Cena vstupenky:
120 Kč
Výsledek:
5:2

Poslední ze série čtyř pátečních domácích utkání vyšel na 1.2.2019, takže bylo jasné, že to bude právě tento zápas, ve kterém budeme slavit 90 let hokeje v Plzni. Přípravy začínají na několika frontách už s předstihem. V posledním týdnu intenzivně řešíme choreo. Motají se lesklé papíry na celostadionovou kartoniádu a hlavně se maluje zatím naše nejsložitější plachta s vyobrazením legend plzeňského hokeje. Ve čtvrtek večer se všechno připravuje tak, aby v pátek bylo všechno hotové. Díky patří všem, kteří se na přípravě podíleli!

V pátek si dáváme sraz na Masně. Domlouváme se na brzký odchod tak, abychom byli přítomni na předávání dresů legendám plzeňského hokeje. Bohužel nezafungovala správně organizace a zimák se otevírá až v 16.45, přičemž samotný ceremoniál začíná už v 17.00. To má za následek to, že v první půlce předávání dresů jsou poloprázdné tribuny - to se vážně nepovedlo. Je to ale naštěstí jediná kaňka na celém zápasu a postupně se zimák plní skoro do posledního místa.

Sezení je vyprodané několik dní dopředu a na stání je také narváno. Choreo je naplánované na první komerční pauzu. Navíc je určeno 8 lidí, kteří obsadí vchody s mávačkama v plzeňských barvách. Všechno vychází na jedničku - kartoniáda, natažení plachty, mávačky. Myslím, že několika lidem spadl určitě kámen ze srdce, že to tak pěkně vyšlo. :) Na ledě předvádíme vynikající výkon a jdeme brzo do vedení. Kometa sice vyrovná, ale do kabin už jdeme s vedením 3:1. Jak už to u takových zápasů bývá, je v kotli přítomno i hodně čumilů, které fandění nezajímá a dle toho to v první třetině vypadá. Ve druhé třetině se naštěstí fandění lepší a zápas začíná mít konečně takovou atmosféru, jakou si zaslouží.

Ve třetí třetině už si všichni užíváme zápas a skóre se nakonec zastaví na stavu 5:2. Několik minut před koncem obíhá stadionem mexická vlna. Jsme moc rádi, že se oslava 90 let hokeje v Plzni povedla a mohli jsme k ní přispět.