25.kolo HC Verva Litvínov : HC Škoda Plzeň (1:2sn)

Datum: 
7.12.2018
Čas: 
17:30
Den: 
pátek
Diváci: 
5534
Hostů: 
80
Cena vstupenky: 
150 Kč
Výsledek: 
1:2sn

Litvínov je oblíbenou výjezdovou destinací snad všech. Ať už je to z důvodu starého zimáku, kde je dobrá atmosféra a žádná "tesco" kultura. Nebo jsou to dobré vztahy s domácím, či vyhlášená klobása. Do Litvínova se podaří vypravit autobus skoro vždy. Autobus se snažíme dát dohromady dlouho dopředu, ale vzhledem k blízké době odjezdu (pátek 14.15) nás vyráží jenom 30. To nám ale nebrání v tom, abychom se po cestě dobře bavili. Za tradičně špatného počasí přijíždíme do Litvnínova. Díky dlouhé cestě nestíháme ani tradiční pivko v Nudli před zápasem.

V sektoru se nás za vlajkou Škodovácí schází asi 80 a od první do poslední minuty předvádíme skvělý support, hlavně díky našemu neúnavnému support leaderovi. Domácí se oproti předchozím letům také zlepšili, ale my jsme se v našem počtu předvedli skvěle. Hokejově se nám v Litvínově moc nedaří, ale vzhledem k tomu, že v poslední době vyhráváme v podstatě jenom venku, doufáme, že dnes tomu bude jinak. Velkou posilou je pro nás Honza Kovář, který se v našem dresu nastupuje po 5 letech po letošní neúspěšné anabází v NHL. Shodou okolností je Litvínov místo, kde poprvé nastoupil za Škodovku v extralize.

Na ledě je k vidění podobný obrázek jako v posledních x zápasech, kdy si sice vytváříme šance, ale nedokážeme je proměnit. Dočkáme se až ve 44. minutě. Díky skvěle chytajícímu Miltchakovi to vypadá na těsné vítězství. Domácí paradoxně vyrovnají v naší přesilové hře tři minuty před koncem.

V následném prodloužení branka nepadne a v nájezdech nám připisuje bonusový bod navrátilec Honza Kovář svým precizně provedeným nájezdem. Po děkovačce jdeme posedět do Nudle a pak vyrážíme na nekonečnou cestu do Plzně. K zimáku přijíždíme v půl dvanácté. Většina jde domů a někteří nezmaři do víru města.