31. kolo Piráti Chomutov : HC Škoda Plzeň (2:3)

Datum: 
30.12.2018
Čas: 
15:30
Den: 
neděle
Diváci: 
5003
Hostů: 
400
Cena vstupenky: 
160 Kč
Výsledek: 
2:3

30.prosinec, neděle, Chomutov? Těžko si představit lepší termín na výjezd. I díky tomu není překvapení, že dáváme dohromady 2 autobusy. Sektor hostů je vyprodaný několik dní předem. Když vidíme, jak rychle mizí lístky do okolních sektorů, je jasné, že nás bude v Chomutově hodně. Sraz si dáváme už v 10.30 na Masně a je to krásné, vidět plnou hospodu v jednotném předem domluveném outiftu. Zdá se, že když chceme, tak umíme být jednotní. Dnes je nás opravdu hodně a do busů se narveme jen zuby nehty, někteří to mají na stojáka, ale to nám vůbec neubírá na náladě, spíše naopak.

 

 

 

Cestou je několik rychlých zastávek na WC a jediné místo, kde se trochu zdržíme je jesenická benzína, kde se doplňují zásoby a odpaluje se nějaké to pyro. Pak už razíme přímo směr Chomutov a 40 minut před začátkem přijíždíme ke stadionu. Vzhledem k tomu, že lístky jsme nakoupili dopředu, nevznikají žádné fronty ani zmatky a jdeme hned dovnitř. Po klasické šacovačce začínáme obsazovat v podstatě celou tribunu za brankou. Minulý zápas, kdy nás bylo oproti dnešku pár, bylo všechno problém. Vlajky, bubny na plexiskle, jakmile někdo stál kousek mimo sektor,... V dnešním počtu prošlo obsazení sektoru veprostřed, kde oficiálně sektor hostů není, vyvěšení vlajky, bubny na plexiskle a jak se později ukázalo i dýmovnice. Najednou prostě s ničím nebyl problém a ochrance jsme nevěděli. Jediné s čím prudili byl zákaz vstupu pro plzeňské fanoušky do hospody vedle sektoru. Prý do ní ale nesměli ani domácí, pokud na sobě měli symboly. Takže nevím, pro koho ta hospoda vlastně byla.

 

S blížícím se začátkem utkání se přicházejí další fans, kteří jeli autem nebo vlakem. Nás těší, že velká část z nich dodržela domluvený dresscode! Celkový počet lidí z Plzně těžko odhadovat, ale neměl daleko ke 400 kusům. Od začátku zápasu dobře fandíme a vytváříme klukům domácí prostředí. Ale i tak tady byla stále část lidí, kteří to jenom odstáli a odkoukali. Ale ani ti to nemají dnes jednoduché, protože mimo Vraníka burcuje lidi ve vedlejším sektoru i Afu. Na ledě je k vidění vyrovnaná bitva, ve které taháme za delší konec. V 7. minutě jdeme do vedení díky povedené dorážce Eberleho a díky tomu se ještě zvedá naše fandění. Domácím se podaří do konce první třetiny vyrovnat. Během druhého dějství jdou domácí po podivném gólu do vedení, ale nám se podaří srovnat opět zásluhou Eberleho. Během zápasu se také prezenzujeme kartoniádou.

 

V poslední třetině pokračuje tuhý boj a nám se podaří opět skórovat. K naší nelibosti však není branka uznána. Nakonec se ale dočkáme a 40 sekund před koncem kompletuje svůj první hattrick Eberle a vedeme 2:3. Domácím už se nedaří odpovědět a my si užíváme děkovačku, na kterou je možná více lidí, než kolik na ní zůstává doma. Vše je doplněné modrým a bílým dýmem.

 

Jako snad vždycky máme v Chomutově dva sebrané, ale vše se vyřeší ještě na místě. Po děkovačce odpalujeme pyro před arénou a děláme několik fotek. Skvělou náladu a fanatismus si bereme i do autobusu a bavíme se až do Plzně. Zde někteří ještě pokračují v navštěvách restauračních zařízení.

 

Poslední výjezd roku 2018 byl nakonec i tím nejlepším v celé sezoně. Nechybělo nic. Skvělý počet, dobré fandění, choreo, pyro, napínavý hokej zakončený výhrou. Co více si přát? Snad jen to, abychom podobný výjezd dokázali pravidelně opakovat.