LM Bánská Bystrica / Třinec

Datum: 
17.10.2018
Cena vstupenky: 
.

Pro mnohé dlouho očekávaný výjezd, který se plánoval již delší dobu je konečně tady! V kalendáři svítí datum 16. 10. 2018 a všichni celý den netrpělivě vyčkávají n čas srazu, který máme na Masně. Je 18.00 a téměř všichni účastnící výjezdu jsou na místě a o zábavu není nouze. Pro tentokrát se nedodržuje pravidlo, že jídlo tlumí chlast, protože známý plzeňský výčepní pan Mayer připravil famózní gulášek, kterému nešlo odolat.

Ve 20.00 se pomalu přesouváme za doprovodu hudby a chorálů směr nádraží, kde zjišťujeme, že náš vlak bude mít cca. 30 minutové zpoždění. Krátíme si tedy čas Chorály v nádražní hale a focením na peróně v maskách známých celebrit a českých dvojicí a trojicí, které v bulváru letí. K vidění mohl být například Zeman s panem Ovčáčkem, Řepka s Kristelovou a nemohl samozřejmě chybět ani "zamilovaný" trojúhelník Bartošová, Rychtář, Macura. Nutno říct, že tahle fotící akce spoustu lidí pobavila.

Kousek po 21.30 usedáme do vlaku a vyrážíme směr Praha. Ve vlaku panuje přátelská atmosféra nedochází k žádnému konfliktu. Cestu si opět krátíme známými slovenskými hity, které střídají písničky z pohádek. Dorážíme do Prahy, kde máme něco málo přes hodinu na přestup směr Bratislava. Rychlé nakoupení zásob cígo nebo raději dvě v Sherwoodu a nasedáme do vlaku směr Bratislava. Ceste probíhá ve stejném duchu, ale už krapet klidnější. Po krátké zastávce v Brně a Břeclavy, dorážíme kolem 6. hodiny do Blavy, kde máme opravdu krátkou dobu na přestup. Po probdělé noci není 10 minut na přestup moc času, ale vše zvládáme s přehledem a všichni v klidu do vlaku na Banskou nastupují.

V 9.30 jsme v Banské, kde se naše cesty na chvilku rozcházejí. Skupina odvážných, která čítala 20 hlav, šla koupit lístky do Třince, kde Škodovka hrála v pátek. Další účastnící zájezdu šli na rychlé pivko, nebo prozkoumat krásy Banské s místním domorodcem, který však žije v Plzni a točí nám na hokeji super videa. Tímto zdravím Pigma.

Dáváme si hromadný sraz na náměstí S. Moyzesa v podniku Bystrická klubovňa, kde dáváme nějaké to pivko a jídlo. PS. Pokud někdo bude v Banské, tak tento podnik vřele doporučujeme, vážně fajn prostředí a příjemná obsluha.

Pomalu vyrážíme směr zimný štadion za doprovodu zpívání chorálů, a odpálení nějakého toho pyra. K stadionu dorážíme trochu dříve, proto musíme vyčkat na autoposádku, která zařizovalalístky. Nevím, co by se muselo stát aby C45 dorazil někdy včas.

Rozdáváme lístky a přesouváme se do útrob stadionu. Rychlý nákup piva, seřazení se v chodbě a za doprovodu chorálu "Iveta už ví, že vlak nezastaví", jdeme do sektoru. Od první minuty předvádíme kvalitní hlasitý support, který baví úplně každého. Chorály střídají pokřiky a každý se zdravou dávkou fanatismu a hrdosti fandí celý zápas. Tak by to mělo být nejenom na výjezdech, ale i doma! S využitím našich výjezdových mikin, odprezentujeme i choreo, které vypadá na pohled skvěle. Škodovka v zápase vítězí v prodloužení a tak jí náležitě poděkujeme. Při opouštění stadionu proběhne poděkování od místní sekurity, že vše proběhlo v klidu, a stejně tak i od domácích fans. Venku odpalujeme pár ohňů a pomalu se loučíme s polovinou naší bandy, která jede zpět do Plzně.

Co se dělo dál asi zmiňovat nemusíme a přejděme rovnou na čtvrtek, kdy se 20 statečných dvojvýjezdníků stěhuje do Třince.

Kousek po čtvrtečním poledni nasedáme do vlaku zaujmeme místo v kupé a vyrážíme. Cesta probíhá v klidu v duchu dobré zábavy. Pár našich romantiků toká s místními slečnami, kterým kupodivu nevadila jejich společnost. Po příjezdu se jdeme ubytovat a vymýšlíme kam na jídlo. První podnik pouze nálevna, druhý sice vařil, ale rychlost lehce pokulhávala. No nevadí, ale nakonec jsme se alespoň dočkali. Proběhne menší zapití svátků našich kamarádů a odebíráme se zpátky na na hotel.

V páteční ráno je pro všechny asi nejtěžší a spousta lidí vstává o hodně hůře. Ale vyčerpání je na čtvrtém dni výjezdu prostě znát. Po opuštění hotelu, nacházíme místní krčmu kam se k nám připojí kamarád z Karviné, který ovšem fandí Škodovce. S blížícím se začátkem zápasu objednáváme taxíky a přesouváme se k Werk Areně. Kupujeme lístky a přesouváme se s předstihem do sektoru. Od začátku si užíváme fandění stejně jako v Banské a fanaticky kluky podporujeme po celý zápas. Škodovka v utkání dominuje a zápas kontroluje po většinu času. Na konci se utkání sice lehce zdramatizovalo, ale vše končí dobře a bereme důležité 3 body. Po děkovačce opouštíme sektor a přesouváme se se na nádraží a vyrážíme do naší milované Plzně!

Na závěr bych chtěl poděkovat všem účastníkům výjezdu, kteří se na tento trip vydali. Byl to asi nejlepší výjezd vůbec a nechybělo tomu nic. Skvělá, přátelská atmosféra,super parta a spousta společných zážitků. O to přeci jde ne?