40.kolo HC Škoda Plzeň : HC Sparta Praha (6:3)

Datum: 
26.1.2020
Čas: 
16:30
Den: 
neděle
Diváci: 
7536
Hostů: 
200
Cena vstupenky: 
150 Kč
Výsledek: 
6:3

Po pátečním skvělém zápasu s Třincem jsem zvědaví, jak dopadne šlágr kola se Spartou. Po delší době se scházíme v dobrém počtu i sestavě na Masně. Všude je plno lidí a je jasné, že dnes bude plný dům. Chvíli před zápasem příjíždí vlak se Sparťany na zastávku k zimáku, ale trapné pokřikování přes těžkooděnce naštěstí nemá dlouhého trvání. Na zimáku nás čeká plný dům a nabitý kotel, což není vždy záruka dobrého fandění.

Od začátku zápasu má utkání skvělý náboj, během celého zápasu je k vidění množství gólů, potyček, bitek, vyloučení, prostě zápas jako v play off. Vždycky jdeme do vedení o jednu branku, ale Spartě se podaří vždy vyrovnat. Zápas se láme za stavu 2:2, kdy nedá Řepík nájezd. V průběhu první pauzy nastává vtipná situace, kdy jeden pán volá na reportéra ČT Ondřeje Zamazala "pojď na pivo" a on mu na to odpovídá "to si silnej se 40 lidma, viď". Asi v tom kraválu nebylo slyšet. :D

Bitva jako řemen pokračuje i ve třetí třetině a my se nakonec se dostáváme do vedení 6:3. Sparťanům na konci zápasu tečou nervů a emoce se přelévají do hlediště, probíhá i oblíbená odpovídačka ZKURVENÁ-SPARTA se západem. Hosté jako jedni z mála letos zcela zaplnili svůj sektor a po celý zápas fandili. Z naší strany to byl jeden z nejlepších zápasů letos, takže neměli moc šancí. Skvělý zápas i fandění, jen více takových!