31.kolo HC Energie Karlovy Vary : HC Škoda Plzeň (4:3p)

Datum: 
28.12.2019
Čas: 
15:30
Den: 
sobota
Diváci: 
5781
Hostů: 
600
Cena vstupenky: 
150 Kč
Výsledek: 
4:3p

Vánoční výjezd nám letos vyšel na Vary. Lépe to asi dopadnout nemohlo. Víc jak týden dopředu máme vyprodanýsektor a plníme třetí autobus. Je jasné, že to bude "velké". Toho chceme využít a pojmout to trochu netradičně. Jedna skupina vyráží už den dopředu a obsadí místní Pupp, kde si užívá radovánek. Zbytek se dopravuje autobusy a auty v den zápasu. Už na před zápasovém srazu je jasné, že dnes nebude nouze o kvantitu ani o kvalitu. Máme naplánovaný pochod od domu Jana Bechera ve Varech až k zimáku, ale panují obavy, že nám to policie nedovolí. Proto volíme jinou trasu než jindy. Klobouk dolů před našimi řidiči, protože mnohdy jsme jeli cestou, kudy nechcete jet s osobákem natož s autobusem. Vše se vydaří na jedničku a hodinu před zápasem je nás na místě srazu asi 200. Ihned začínáme pálit pyro a za vlajkou "Škodovácí" vyrážíme na pochod k zimáku. Během chvíle máme samozřejmě doprovod, ale s tím se počítalo. V kordonu policie přicházíme k zimáku asi půl hodiny před začátkem.

Na zimáku se nás schází odhadem tak 600, plzeňští fans jsou všude po stadioně. Od začátku dobře fandíme, ale je o něco slabší než minule, což je dáno hlavně průběhem na ledě. Po první třetině je to 2:0 pro domácí a nevypadá to pro nás moc dobře. Ve druhé třetině se naopak ze dvou branek radujeme my. To nám vléva novou krev do žil. Domácí kotel je sice menší než náš, ale nutno přiznat, že oproti minule fandí lépe. Poslední třetina slibuje velký boj. My se na ni připravujeme i v hledišti, kde je jedna půlka sektoru v modrých a druhý v bílých pláštěnkách, výsledný efekt je skvělý. Pět minut před koncem se nám podaří vyrovnat a domácí jen díky štěstí dotáhnou zápas až do prodloužení. V něm bohužel dává Varům bod navíc obrovskou chybou Frodo. My tak máme stále děsivou bilanci 0 výher v prodloužení nebo na nájezdy.

Po konci zápasu se odebíráme k autobusu. Znovu se pálí pyro, probíhají klasické provokace přes kordon těžkooděnců a pak už míříme do Plzni.

 

Skvělý výjezd, jen víc takových!

 

Galerie: